عنوان مقاله : بازیهای ویدئویی بیماری تنبلی چشم را درمان می کنند

0


به گزار ش بخش خبر  می کند و چون چشم تنبل به دلایلی بدتر از چشم دیگر عمل می کند مغز تصمیم می گیرد تا از چشم شبکه www.iritn.com در بیمارانی که مبتلا به این بیماری هستند یک چشم بهتر از چشم دیگر عملسالم استفاده کند.

با گذشت زمان رشته های عصبی چشم تنبل به تدریج ضعیف تر می شود و رشته های عصبی چشم سالم قوی ترمی شود.راه درمان سنتی این مشکل این است که بیمار با بستم چشم سالم خود چشم تنبل را وادار به کار سخت تر کند.
این نوع معالجه معمولا مستلزم بستن 400ساعته چشم سالم است کهد این امر باعث می شود چشم ها با یکدیگر کار نکنند و بنابراین مشکل بینایی دو برابر می شود.
اما تحقیقات دانشگاه تاتینگهام نشان داد که با استفاده از واقعیت مجازی می توان چشم تنبل را وادار کرد که فعال تر عمل کند و بنابراین دو چشم می توانند با یکدیگر کار کنند.

ریچارد ایست گیت از تیم تحقیقاتی برنامه های واقعیت مجازی این دانشگاه خاطر نشان کرد:« به طور معمول از واقعیت مجازی برای نشان دادن محیط های واقعی در تصاویر سه بعدی استفاده می شود به گونه ای که فرد به دلیل عمق دنیای اطراف خود تصور می کند، که درآن محیط قرار گرفته است. اما ما از واقعیت مجازی برای ساختن چیزی غیر واقعی استفاده می کنیم که می توان آن را عدم واقعیت مجازی نامید. یعنی با این کار ما واقعا دو دنیای متفاوت برای هر چشم نشان دهیم.»

این تیم در یک برنامه آزمایشی سعی می کنند.بازی کامپیوتری طراحی کنند که در آن کامپیوتر تصاویر ماشین واقعی کاربر را به چشم تنبل ارسال می کند اما تصاویر ماشین های دیگر به چشم سالم ارسال می شود.
موانع جاره نیز به طور متناوب به هر دو چشم ارسال می شود. بنابراین هر دو چشم با همکاری یکدیگر به بیمار کمک می کند تا از عهده باری برآید. نتایج این آزمایش رضایت بخش بوده است


علاقه مندان به بازي هاي كامپيوتري چشمان تيزتري دارند

محققان اعلام كردند ، افرادي كه بيشتر اوقات خود را صرف بازي هاي ويديويي مي كنند ، داراي چشمان تيزتري مي باشند و دقت اين افراد در مقايسه با سايرين بيشتر مي باشد
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران ، از خبرگزاري موج ، محققان طي تحقيقات طولاني مدت خود به اين نتيجه رسيدند كه علاقه مندان به بازيهاي ويديويي داراي دقت بيشتر و چشمان تيز تري مي باشند به عنوان مثال با اينكه اين افراد مدت بيشتري را در خانه مي گذرانند اما زماني كه براي خروج از منزل آماده مي شوند خيلي سريعتر از ساير افراد خانه مي توانند كليد منزل را پيدا كنند.

جالب است بدانيد افرادي كه بيشتر اوقات فراغت خود را صرف بازيهاي ويديويي هيجاني و بازيهايي كه دقت كامل فرد را مي طلبد همچون Super Mario و غيره مي كنند بهتر از سايرين مي توانند محيط اطراف خود را با دقت ببينند و هدف مورد نظر و يا شي گم شده خود را جستجو كنند.
البته مسئولين به هيچ عنوان بر اين كه بازيهاي ويديويي خوب و يا مضر هستند نظر خاصي را ارائه نداده اند ،بلكه تنها تاثير آن بر دقت افراد را در نظر داشته است و در اين زمينه به نتايج جالبي نيز دسترسي پيدا كردند.

چند راهكار مفيد براي تسكين خستگي چشم ناشي از كار با رايانه

در حاليكه ممكن است خستگي چشم ناشي از كار با رايانه تاثير دايمي به روي بينايي نداشته باشد، اما بدون شك مخرب و كاملا نامطلوب و ناخوشايند است.

محققان موسسه مايوكلينيك چند راهكار را براي تسكين و كاهش اين خستگي و فشار بر روي چشم‌ها پيشنهاد كرده‌اند كه عبارتند از:

1- به چشم‌هايتان استراحت بدهيد؛ در طول روز با تمركز بر روي هر چيز ديگري به جز صفحه رايانه چشم‌ها را در حالت استراحت و آرامش قرار دهيد.
2- محل خود را تغيير دهيد. سعي كنيد هر 2 ساعت يك بار از جاي خود برخاسته و كمي راه برويد. چنانچه امكان دارد براي چند لحظه به پشت دراز كشيده و چشم‌هايتان را ببنديد
3- پلك بزنيد. بسياري از كاربران رايانه‌اي حتي به اندازه كافي پلك نمي‌زنند. اين امر منجر به خشك شدن چشم و مشكلات ديگري مي‌شود
براي اينكه به دفعات بيشتر پلك بزنيد بايد يك تلاش هوشيارانه داشته باشيد. چنانچه اين امر مؤثر نبود، مي‌توانيد از قطره‌هاي چشم كه نيازي به تجويز پزشكي ندارد، استفاده كنيد
4- از عينك مناسب استفاده كنيد. اگر از عينك يا لنز استفاده مي‌كنيد نيز بايد مطمئن شويد كه عدسي آن براي كار با رايانه مناسب است

منبع : شبكه فناوري اطلاعات

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.