1- خرابکاری در بانک اطلاعاتی DNS ها
همه آدرس دهی ها در اینترنت به کمک DNS ها انجام می گیرد . حال اگر کسی و یا کسانی بتوانند این بانک اطلاعاتی را در دست بگیرند و آن را به طور کامل مختل کرده و یا داده ها را با هم عوض کنند ، اینترنت می تواند متوقف شود . همچنین هر دستکاری می تواند باعث بروز فیشینگ شده و اینترنت را به طور کامل نا امن کند.
2- قطع شدن کابل ها
در هر قطعی موقتی کابل ها معمولا کشورهای زیادی چند روز اینترنت خود را از دست داده و یا سرعت اینترنتشان به شدت پایین می آید . به همین دلیل در یک خرابکاری همه جانبه می توان تا مدت زیادی کل اینترنت را به صورت فیزیکی از کار انداخت .
3- از کار انداختن روترها
روتر ها نیز از سخت افزار های حیاتی اینترنت هستند که اتفاقا بسیار هم آسیب پذیر می باشند. به همین دلیل از کار انداختن آن به کمک حمله ویروسی و یا هکری همه جانبه می تواند اینترنت را برای مدتی مختل کند
این مورد چند سال قبل به صورت کاملا خفیف انجام شد اما فورا به کمک سیسکو ( یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده روتر ) شناسایی و برطرف شد .


4- خارج شدن از حالت رایگان و بی طرفی
خارج شدن از حالت بی طرفی که این روزها بسیار در مورد آن بحث می شود و یا پولی شدن خدمات می توانند اینترنت را کم کم از دور خارج نماید . در این حالت افراد بسیار کمتری می توانند از آن استفاده کنند و در نتیجه ممکن است سرمایه گذاری های بسیار اندکی نیز روی آن انجام گیرد .
5- انسانها خود اینترنت را ترک کنند
این مورد بعید به نظر می رسد اما ممکن است روزی به هردلیلی مانند به وجود آمدن یک مورد بهتر از اینترنت اتفاق بیفتد .
اینترنت به خاطر انسانها به وجود آمده و انسانها آن را توسعه داده و هر روز قدرت می بخشند .
اگر همین انسانها آن را ترک کنند واقعا به چه دردی می خورد ؟
منبع : GIGAOM
هفته نامه علم روز

دسته بندی‌ها: آموزش,همه مطالب

برچسب‌ها :

دیدگاه خود را بنوبسید