قانون های یادگیری مکالمه زبان که به آن ها نیاز دارید!

0
 • practice-1_01

  1. گرامر را خیلی زیاد مطالعه نکنید.

  مطالعه گرامر سرعت یادگیری را آهسته وشمارا گیج خواهد کرد.به جای این که جملات را به طور طبیعی (مانند بومی های زبان انگلیسی )بسازید فکرخود را با قانون های گرامر درگیر خواهید کرد.به یاد داشته باشید که فقط تعداد کمی از سخنوران انگلیسی بیش از20% از گرامر را درک نمی کنند. تعداد بسیاری از فراگیران زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم ،بیش تر از سخنوران انگلیسی ،گرامر می دانند.

  آیا شما قصد دارید معنای افعال سببی را از حفظ بگوئید یا این که قادر به صحبت کردن سلیس زبان انگلیسی باشید؟

   

   2. عبارات و اصطلاحات را بیاموزید و مطالعه کنید.

  بسیاری از زبان آموزان سعی در آموختن کلمات دارند اما باکنار هم گذاشتن آنها ،جمله ی مناسبی تولید نمی کنند.دانستن این همه کلمه توسط دانش آموزان مرا متحیر می سازد،اما قادر به ساختن جملات مناسبی نیستند وعلت در عدم یادگیری عبارات می باشد.

  کودکان در یادگیری زبان،هم واژه وهم عبارات را درکنارهم می آموزند .همچنین شما نیاز به مطالعه ویادگیری عبارات دارید.حتی اگر 1000 واژه انگلیسی بدانید،ممکن است قادر به تولید یک جمله ی صحیح نباشید.اما اگر یک عبارت بدانید،قادر به ساختن صدها جملات صحیح می باشید اگر بتوانید 100 عبارت بسازید،از این که می توانید جملات صحیح بسیاری بسازید، متعجب خواهید شد.درآخر این که ،اگر فقط 100 عبارت بدانید،تقریبا خواهید توانست سخنور فصیح زبان شوید.یادگیری پایه های مکالمه انگلیسی مثال عالی از تولید جملات بی شمار است که فقط با یک عبارت می توان آنهارا ساخت .

   

  3. ترجمه نکنید.

  وقتی جمله انگلیسی می سازید،از ترجمه  به زبان مادری خودداری کنید،چون ترتیب ساختار جمله در انگلیسی Svo (فاعل +فعل +مفعول ) است .ترتیب قرارگرفتن ساختار جمله در زبان مادری شما متفاوت با زبان انگلیسی است .

  با این کار ، سرعت یادگیری و صحت آن را کمتر می کنید. به جای آن ،عبارات وجملات را مطابق با ساختار انگلیسی بسازید.

   نباید برروی کلماتی که می گویید فکر کنید بلکه باید اجازه دهید تابا تمرین زیاد،تولید زبان به صورت اتوماتیک صورت بگیرد.

   

  همچنین ببینید:
  اصطلاحات زبان انگلیسی – بخش چهارم

  4. خواندن وشنیدن کافی نیست.هر آن چه را که می شنوید ،تمرین کنید.

  خواندن ،گوش کردن و صحبت کردن جنبه های بسیار مهم هر زبانی محسوب می شوند. در زبان انگلیسی هم این اصل صادق است .در هر صورت ،مکالمه تنها ضرورتی است که باید به طور سلیس وروان صورت بگیرد.یادگیری صحبت کردن سلیس در نزد اطفال وکودکان امری است طبیعی که درابتدای یادگیری زبان صورت می گیرد،خواندن وسپس نوشتن در اولویت قرار می گیرند.

  اما ترتیب یادگیری در فراگیران زبان دوم متفاوت است .ابتدا شنیدن و بعد صحبت کردن ،خواندن و در آخر نوشتن می باشد.

  نکته :

  اگر می خواهید در صحبت کردن سلیس و روان شوید باید آن را بیشتر تمرین کنید.به مقداری که می شنوید،محدود نشوید وقتی انگلیسی مطالعه می کنید فقط شنونده نباشید.

  مطالبی را که می شنوید با صدای بلند آنها را برای خود تکرار کنید و هر آنچه را که می شنوید بلند باخود تمرین کنید.آن قدر تمرین کنید تازمانی که مغز ودهان شما بدون تلاش زیاد قادر باشند دریک زمان آن ها را تولید کنند.با این کار ، می توانید سلیس وروان انگلیسی صحبت کنید.

   

  5. خود را غرق این کار کنید.

  توانایی در صحبت کردن انگلیسی به هوش و زکاوت شما بستگی ندارد. هر کسی قادر است هر زبانی را بیاموزد این واقعیتی است که در دنیا اثبات شده است.

  با قرار گرفتن در محیط قادر خواهید بود به این منظور ،نائل شوید.

  درکشور خودتان زبان مادری را می شنوید وبه طور دائم صحبت می کنید ،پی خواهید برد که سخنوران خوب زبان انگلیسی کسانی هستند که در مدارس مکالمه ی زبان درس خوانده  اند، نه به این دلیل که در مدارس انگلیسی مکالمه را آموختند بلکه به این دلیل که در محیطی قرار می گیرند که افراد به طور دائم به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

  عده ای هم بوده اند که درخارج تحصیلات خود را ادامه دادند ولی به دلیل تعامل با دوستان همزبان خود،انگلیسی را به خوبی تمرین نکردند یا این که موقعیت تمرین کمتری داشته اند .

  لازم نیست به جایی بروید تابتوانید به مکالمه ی زبان انگلیسی مسلط شوید بلکه باید خود را در محیط زبانی قرار دهید.

  می توانید با دوستان خود  قرار بگذارید تا با هم انگلیسی صحبت کنید. حتی می توانید با خود آی پاد حمل کنید و به طور دائم به جملات انگلیسی گوش فرادهید.

  همان طور که می بینید می توانید نتایج مطلوب بدست آورید آن هم در قرار گرفتن محیط زبانی.  خود را در محیط زبانی که می سازید غرق کنید تا با سرعت چند برابر بیشتر آن را بیاموزید

   

  همچنین ببینید:
  اصطلاحات زبان انگلیسی – بخش سوم

  6. مطالب درسی صحیحی را مطالعه کنید.

  هرآنچه راکه تمرین می کنید درواقع ،به نوعی آن را به صورت دائم وهمیشگی درذهن خود ماندگار می کنید. اگر جمله نامناسبی را تمرین کنید درواقع به طرز ناکامل (ناقص) جمله را بیان می کنید.بنابراین مهم است مطالب درسی صحیحی را مطالعه کنید.

  می توانید مطالب درسی را که اکثر مردم از آنها استفاده می کنند ورایج است ،شما هم از آنها بهره مند شوید .بدیهی است که بسیاری از فراگیران اخبار را مطالعه می کنند. زبان خبر بسیار رسمی است ومتن آن سیاسی می باشد لذا جایی در زندگی روزمره شما ندارد.

  مهم است که بدانید چه می گویند اما بدانید که درابتدا لازم است درس های اساسی و پایه را بدانید.

  مطالعه زبان با دوستی که سخنور بومی زبان نیست هم فایده وضرر هم دارد که باید آنها را بدانید .از این جهت که به شما انگیزه می دهد وشما را با اشتباهات زبان اشنا می کند ،می تواند تمرین خوبی باشد. اما امکان دارد که اشتباه وعادات بد یکدیگر را یادبگیرید.

  مختصر و مفید باید گفت که مطالب درسی انگلیسیی را مطالعه کنید که از موثق ورایج بودن آنها اطمینان دارید.

   

  همچنین ببینید:
  اصطلاحات زبان انگلیسی – بخش دوم

  خلاصه : این قوانین به شما در رسیدن به اهداف صحبت کردن سلیس و روان کمک می کنند. دربهره گیری از درس های TalkEnglish.com  از این قوانین استفاده کنید .

   

  الهام دژکام( کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی)

  http://sarzaminezaban.com

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ممکن است شما دوست داشته باشید
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.