آیا می‌دانید با داشتن یک جیمیل، بی‌نهایت آدرس ایمیل دارید؟⁣‌

0
 • شما به‌عنوان یک کاربر اگر قصد ساختن پنج اکانت اینستاگرام برای خود داشته باشید چه می‌کنید؟ بعضی‌ از دوستان برای اینکار پنج آدرس ایمیل مختلف می‌سازند در صورتی که نیازی به اینکار نیست. شما با یک آدرس جیمیل می‌توانید تعداد زیادی اکانت اینستاگرام داشته باشید. نه تنها در اینستاگرام، در خیلی از سایت های دیگر هم به همین صورت است.

  یک نکته خیلی ساده اما بسیار کاربردی در مورد جیمیل وجود دارد که شاید خیلی از دوستان از آن بی‌اطلاع باشند. شما زمانی که یک آدرس جیمیل می‌سازید، هر آدرس جیمیل دیگری که از اضافه شدن یا حذف شدن نقطه بین حروف آدرس ساخته شوم هم متعلق به شماست.

  یعنی زمانی که من آدرس ⁣ایمیل Milad‌.test را روی جیمیل بسازم، آدرس‌های زیر هم متعلق به من هستند و ایمیل‌های ارسالی به همه این آدرس‌ها هم به دست من می‌رسند:

  miladntest@‌‌gmail.‌com

  m.i.l.a.d.t.e.s.t@‌gmail‌.‌com

  mil.a.dtest@‌gmail‌.‌com

  و…

  به همین ترتیب هرجای آدرس نقطه کم و زیاد کنید. شاید این تعداد آدرس خیلی زیاد باشد اما از نظر ریاضی تعداد آن‌ها محدود است. اما ویژگی بعدی که تعداد آدرس‌های شما را نامحدود می‌کند: با اضافه کردن علامت + در انتهای آدرس جیمیل، می‌توانید هر کلمه‌ای بعد از آن بنویسید که همه این آدرس‌ها همچنان متعلق به شماست:

  miladtest+dubaiHotel@‌gmail‌.‌com

  miladtest+namayeshgah‌Ketab@‌gmail‌.‌com

  miladtest+instagram1@‌‌gmail‌.‌com

  و…

  حالا می‌توانید این مورد را با موارد قبل ترکیب کنید 😉

  m.i.l.a.d.t.e.s.t+harchizi@‌gmail‌.‌com

  یک استفاده خیلی مهم که مورد دوم دارد: زمانی که در یک سرویس عضو می‌شوید یا یک هتل رزرو می‌کنید، می‌توانید اسم اون سرویس یا هتل یا … را با علامت + به انتهای آدرس اضافه کنید تا در صورتی که آن سرویس لیست ایمیل‌های کاربران خود را برای تبلیغات به موسسات دیگری فروخت، شما هنگام دریافت ایمیل های تبلیغاتی متوجه شوید ایمیل شما از چه طریقی در اختیار سایرین قرار گرفته است.

  اگر از مدل‌های مختلف آدرس روی یک اکانت جیمیل برای عضویت‌های متعدد در شبکه‌های اجتماعی و … استفاده کردید، بیش از پیش به حفظ امنیت اکانت جیمیل خود اهمیت دهید.

  🖥 برنامه‌نویس‌ها 👇🏻

  خیلی وقت‌ها در برخی سیستم‌ها و کمپین‌ها به ازای معرفی دوستان و عضویت آن‌ها توسط ایمیل و… به کاربران پاداش تعلق می‌گیرد.

  اگر شما طراح یا برنامه‌نویس کمپین‌های این چنینی هستید و نیازمند اینکه هر آدرس ایمیل تنها یکبار ثبت‌نام کند، هنگام ثبت‌نام کاربر، بررسی کنید آیا ایمیل وارد شده جیمیل است؟

  اگر جیمیل بود، کل کاراکترهای نقطه (دات) را از ایمیل حذف کنید. کل مقادیر بعد از اولین کاراکتر + را نیز حذف کنید و مقدار پاکسازی شده را در یک فیلد جدا گانه در دیتابیس ذخیره کنید. برای تکراری نبودن آدرس ایمیل، مقدار پاکسازی شده جیمیل کاربر جدید رو با مقادیر پاکسازی شده ذخیره شده در دیتابیس مقایسه کنید.

   

  همچنین ببینید:
  ۲۵ نکته ی شغلی ناب

  منبع

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ممکن است شما دوست داشته باشید
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.