طراحی آینده – نقش هدف در زندگی

0

 • هدف در دنیای انسان، مهمترین عامل حرکت و خلق ایده های زیباست. انسان هدفمند با شور و هیجان به خلق اهداف در زندگی می پردازد. هدف ها هستند که مقصد و مسیر زندگی را روشن می کنند.
  هدف ها همچون منابع نور در مسیر حرکت انسان، زندگی را روشن می کنند و به حرکت ها معنا می بخشند.
  انسانی در زندگی اش به دستاوردی می رسد که رویایی در سر داشته باشد.
  فاصله ی داشتن هر پدیده ای و نداشتن آن فقط یک “خواستن” است و خواستن اندیشه ای زیباست که از یک هدف عالی نشات گرفته است.
  انسان است و هدف هایش، هدف ها عامل موفقیت هستند و بی هدفی ها فراهم کننده معنای تلخ شکست.
  اگر شما در طراحی آینده خود قصور کنید مانند این است که شما مشغول طراحی برای شکست زندگی خود هستید. فاصله ی موفقیت و شکست، یک طراحی زیبا از آینده است.

  داشتن هدف و برنامه در زندگی به انسان حرکت می دهد، انگیزه می دهد، اعتماد به نفس می دهد، نشاط می دهد و در انسان انرژی می آفریند. هدف ها مقصد و مسیر زندگی را روشن می کنند.


  چگونه آینده را طراحی کنیم؟

  همچنین ببینید:
  کارتون های قدیمی؛کارتون های دوران کودکی  مرحله اول:

  فهرست تمام چیزهایی را که دوست دارید به آن ها برسید، تهیه کنید.
  هدف های مادی، معنوی، علمی، ارتباطی، روحی، روانی، احساسی و خلاصه کلیه دستاوردهایی که اگر در زندگی شما از الان تا آخر عمر حاصل شود، شما خشنود و راضی خواهید بود.

  مرحله دوم: زمان بندی در هدف

  برای رسیدن به هر هدف زمان خاصی در نظر بگیرید. زیرا هدف بدون زمان هیچ ارزش عینی ندارد. انسان وقتی برای یک هدف ارزش قائل است که زمان معینی برای خلق آن هدف ها در نظر گرفته باشد. تعیین زمان برای هر هدف یک تخمین است.

  مرحله سوم: اولویت بندی در هدف

  با مراجعه به فهرست اهدافی که تعیین کرده اید،
  آن ها را بر اساس اولویت مرتب کنید. اولویت ها می توانند بر اساس زمان و موعد هدف و یا اینکه بر اساس اهمیت آن هدف، دسته بندی شوند.

  مرحله چهارم: ایجاد انگیزه برای هدف

  رسیدن به هر هدفی انگیزه و تلاش می خواهد و به دست آوردن انگیزه برای هر حرکتی، متقاعد کردن خود و ضمیر ناخودآگاه ما است.در این مرحله برای هر هدف یک “چرا” می نویسیم. یعنی شرح می دهیم که چرا من باید به این هدف برسم و اگر نرسم، دچار چه خسران ها و زیان هایی در زندگی می شوم؟ به این موضوع می گویند: “قدرت چرا” ! باید به اندازه کافی برای خود دلیل بیاوریم که چرا حتما باید این هدف را خلق کنیم.

  مرحله پنجم: برنامه ریزی برای رسیدن به هدف

  برنامه ریزی برای رسیدن به هر هدفی، از لازمه های خلق آن هدف است. فقط داشتن یک هدف بدون برنامه ریزی برای رسیدن به آن، یک حرکت جدی را فراهم نمی کند. برای رسیدن به هر کدام از اهدافی که تعیین کرده اید، روشی برای رسیدن به آن هدف هم تعیین کنید.

  مرحله ششم: یک اقدام اولیه

  اگر هدف شما خرید یک ماشین زیبا برای دو سال آینده است، شما باید همین فردا در فرصتی مناسب به طور جدی به یک نما یشگاه شیک ماشین بروید و درست مانند انسانی که میلیون ها تومان پول دارد و حالا می خواهد ماشین ایده آل خود را بخرد، از ماشین ها دیدن کنید. این حرکت زیبا و جدی این نکته را به ضمیر ناخودآگاه شما القا می کند که طراحی آینده، امری کاملا جدی و منطقی است.

  همین که شما هدفی را در ذهنتان دارید یعنی اینکه از خیلی ها جلوتر هستید اما این کافی نیست،مهم مکتوب کردن این اهداف و مهمتر از آن عملی کردن آنهاست.


  ده سال دیگه کجا هستید و چه موفقیتهایی کسب کرده اید؟!!! و از الان آیا تصویری از ده سال دیگه خودتون دارید؟
  جوابی دارید؟؟؟
  به هر حال میشه در موردش فکر کرد، نه؟

  منبع : http://napteam.com

  همچنین ببینید:
  دانلود آهنگ "کهکشان عشق" استاد محمد نوری

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ممکن است شما دوست داشته باشید
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.